Vyhlídky v Lisabonu (Miradouro)

Lisabon leží na sedmi kopcích, které lemují břeh řeky Tejo. Díky tomu je ve městě mnoho krásných vyhlídek. Tyto vyhlídky hledejte na ukazatelích pod názvem „Miradouro“. Mezi nejoblíbenější vyhlídky patří:

vyhlídka - Miradouro Sao Pedro del Alcantara

vyhlídka – Miradouro Sao Pedro del Alcantara

MIRADOURO DE SAO PEDRO DE ALCANTARA – jedna z nejkrásnějších vyhlídek v Lisabonu nabízí výhled na hrad sv. Jiří a na celé město. Krásný je odsud také pohled na noční Lisabon. V letních měsících se ve zdejším stánku s občerstvení konají vystoupení hudebníků a lidé si zde mohou zatancovat. V dolním roh této vyhlídky je jedne z nejfrekventovanějších vstupů do čtvrti Bairro Alto, proslulé nočním životem.

 

 

Elevador Santa Justa

Elevador Santa Justa

ELEVADOR SANTA JUSTA – tato vyhlídka stojí v samém centru města. Na věž, na níž se vyhlídka nachází, se lze dostat z centra výtahem, který vede prostředkem věže. V sezóně zde často bývá dlouhá fronta, a to i přes to, že je výtah zpoplatněn. Na věž se též můžete dostat zdarma – pěšky. Vydejte se čtvrtí Chiado vzhůru do kopce. Za známou cukrárnou Santini odbočte doprava a pokračujte stále do kopce. Další odbočkou doprava se dostanete ke zmíněnému vstupu (lávce) na věž. Architektem věže je žák Gustava Eiffela – Raoul de Mesnier du Ponsard, proto není překvapením jistá podobnost s pařížskou Eiffelovkou. Věž je vysoká 45m a spojuje nejníže položenou část města – Chiado s nejvýše položenou čtvrtí Bairro Alto. Z věže je krásný výhled nahrad sv. Jiří a na náměstí Rossio.

 

 

 

Das Portas do Sol

Das Portas do Sol

MIRADOURO DAS PORTAS DO SOL – tato vyhlídka se nachází pár kroků od vyhlídky Santa Luzia. A nabízí pozoruhodný výhled na nejstarší část Lisabonu – čtvrť Alfama. Je to oblíbené místo fotografů. Lze zde pořídit krásné fotografie kostela sv. Vincenta a řeky Tejo. Na vyhlídce stojí také socha sv. Vincenta, patrona města Lisabonu, který v ruce drží loď se dvěma havrany. Ti jsou symbolem města.

MIRADOURO DA NOSSA SENHORA DO MONTE – na tuto vyhlídku se dostanete ze čtvrti Alfama nebo tramvají číslo 28. Je zde překrásný pohled na celé centrum města a část hradu. Jedná se o jedno z nejvýše položených míst v Lisabonu, poklidná atmosféra často láká k odpočinku mladé páry.

Santa Luzia

Santa Luzia

MIRADOURO DA GRACA – z této vyhlídky je krásný výhled na hrad. Relaxovat můžete pod širým nebem v místní kavárně, která je oblíbená místními mladými lidmi, převážně v odpoledních hodinách. V letních měsících má kavárna otevřeno do noci.

MIRADOURO DE SANTA LUZIA – tato vyhlídka z terasy kostela Santa Luzia nabízí překrásný výhled na čtvrť Alfama a řeku Tejo. Vyhlídka se nachází v blízkosti hradu. Místní kavárna nabízí občerstvení, které může přijít vhod před výstupem na hrad. Na vyhlídku vás doveze tramvaj číslo 28. Vyhlídka je však i v docházkové vzdálenosti ze samého centra města.

 

 

 

socha Ježíše v části Cacilhas

socha Ježíše v části Cacilhas

SOCHA JEŽÍŠE – socha Ježíše se nachází na protějším břehu řeky Tejo a je z ní překrásný výhled na město Lisabon a most 25. března. Socha byla vybudována v roce 1959 jako poděkování bohu za to, že ušetřil Portugalsko před hrůzami druhé světové války. Samotná figura Ježíše měří 28 m a otevírá své paže vstříc Lisabonu. Na Lisabon se pak můžete podívat z 82 m vysokého ochozu, na který vás vyveze výtah vedoucí středem monumentu. Na druhý břeh se pak dostanete lodí. Z přístavu Cais do Sodré se necháte převézt do města Cacilhas. Odkud můžete pokračovat pěšky nebo autobusem číslo 101 z místního autobusového terminálu.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.