Doprava do Portugalska

turismo-de-portugal-portugal-portugal+1152_12986937990-tpfil02aw-5747K dispozici je mnoho cestovních kanceláří, které zprostředkují zájezdy do Portugalska, včetně Madeiry nebo Azorských ostrovů. Jejich služby jsou však často velmi drahé. Pokud se do Portugalska vydáte po vlastní ose, nejlevnější variantou je bezesporu letecká doprava. Mezinárodní letiště jsou situována ve městech Lisabon a Porto. Doporučujeme využít služeb portugalské letecké společnosti Tap Portugal, která nabízí přímé lety do Lisabonu i Porta. Ceny zpátečních letenek se v závislosti na ročním období pohybují od 5 000 Kč. Podobné ceny nabízí i letecká společnost Lufthansa. Převážná většina letů této společnosti je však s přestupem, nejčastěji ve Frankfurtu.

Po příletu do Lisabonu je nejsnadnější cestou, jak se dostat do centra města, využití služeb místních taxikářů. Na letišti doporučujeme vyhledat taxík na místě odletů, kde jsou jejich ceny o něco nižší. Lisabonské taxíky nejsou ani zdaleka tak předražené jako ty v Praze. Cesta do centra města se pohybuje od 7 do 10 euro, přičemž  řidič po vás ještě může požadovat mírný příplatek za „velké“ kufry. Novinkou na lisabonském letišti je zavedení červené linky metra přímo na letiště. Dostanete se tak velmi snadno do centra Lisabonu. Další možností, jak se dostat do centra Lisabonu, je letištní autobus. Jeho cena se pohybuje kolem 3 euro. Do normálního městského autobusu vás často řidiči odmítnou vzít s velkým kufrem, proto tento typ dopravy uvádíme až jako poslední možnost.

Po příletu do Porta lze jako nejvhodnější způsob dopravy do centra města doporučit buď zdejší taxikáře, nebo rychlé a pohodlné metro.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.