Portská vína – ideální pro letní drinky

Léto je ideálním obdobím právě pro přípravu míchaných nápojů. Součástí osvěžujících letních drinků mohou být i portská vína, která proslavila portugalské vinařství po celém světě. Tato vína se produkují pouze v certifikované oblasti v údolí Doura na severu Portugalska. Jedná se o dolihovaná vína. Do kvasícího moštu se přidá 77% vinný destilát. Dosáhne se obsahu alkoholu od 19 do 22%. Díky vysokému obsahu alkoholu vám portská vína vydrží delší dobu otevřená v lednici. Pro míchané nápoje je ideální bílé portské a portské typu Tawny. Z bílého portského vína jdou připravit tyto nápoje:

koktejl_portonic

Portonic

1)      PORTONIC

Ingredience:

–          1dl portské bílé

–          3 plátky citronu

–          1 dl tonicu

–          Ledová tříšť

Dva plátky citronu nakrájíme na čtvrtiny, vložíme do sklenice a trochu vymačkáme. Dále do sklenice nasypeme ledovou tříšť, kterou ve sklenici lehce promícháme s citrony. Zalijeme portským vínem a dolijeme tonikem v poměru 1:1. Opatrně promícháme, přidáme brčko a ozdobíme plátkem citronu.

 

koktejl_caipi

Caipi

2)      CAIPI

Ingredience:

–          1 dl portské bílé

–          ½ limetky

–          Třtinový cukr

–          1 dl minerálky

–          Máta

–          Ledová tříšť

Do sklenice nejprve nasypeme třtinový cukr, poté přidáme na větší kousky nakrájenou limetku a mátu. Důkladně podrtíme a vymačkáme spolu s třtinovým cukrem. Přidáme ledovou tříšť, kterou zalijeme portským vínem a dolijeme minerálkou v poměru 1:1. Dozdobíme plátkem limetky a brčkem.

 

Z červeného portského vína si lze také připravit jeden úžasně osvěžující koktejl:

koktejl_bliss

Porto Bliss

1)      PORTO BLISS

Ingredience:

–          1 dl portského vína Tawny

–          1 dl Pomerančové minerálky

–          ½ pomeranče

–          Skořice

–          Ledová tříšť

Pomeranč nakrájíme na plátky, které ještě rozdělíme na čtvrtiny. Do sklenice nasypeme ledovou tříšť, promícháme spolu s nakrájeným pomerančem. Zalijeme portským vínem a dolijeme pomerančovou minerálkou v poměru 1:1. Přidáme 1 kus celé skořice a na ozdobení plátek pomeranče.

Portská vína je možné zakoupit zde.

 

Označeno v Nezařazené
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.